Khatano

Recenze nové desky na Metalmania-Magazín

Hardcore – deathmetalová ,smečka‘ z Ostravy Khatano nám poslala svoje debutové CD z novembra minulého roku s veľavravným názvom ‚V Okovech‘

Pre mňa je to doteraz neznáma kapela, ktorá vznikla z extrémnych formácií Pathologist, Deaf99 a Deflorace.

História

Počiatky tohto hlučného spolku siahajú do roku 2012 a po mnohých personálnych zmenách sa im podarilo vydať prvý album, ktorému predchádzala nahrávka ,Against The System‘ a split CD s death metal/hc krajanmi Kundořez – ,Czech Madness‘.

Stojí za vypočutie a priblížime si ho v nasledujúcej recenzii.

Debut

V Ostrave sa hrá ostro, surovo, živelne a pravdivo. Štvorica mixuje všetko, čo sa im hodí a výsledkom je crossover ako sa patrí.

Je vhodný pre divochov, ktorým sa páči Slayer, Sepultura, Biohazard, Soulfly, S.O.D., či Morbid Angel. Vplyv posledne menovaných pocítite hneď v úvodnej nakladačke ,Hadí Uštknutí (Skakato)‘.

Songy sú krátke, úderné a majú moderný zvuk. Khatano urobili po všetkých stránkach veľký krok vpred a vytvorili pestré, new oldschoolové dielo. Ich štýl určite strhne na koncertoch do kotla množstvo ľudí.

Verdikt

Hardcore, thrash, death a groove metal spolu s vážnymi a správne vulgárnymi textami, ktoré reve rozzúrený Panchezzo, tvoria výbušnú zmes, vzbudzujúcu rešpekt.

Originál recenze je zde https://www.metalmania-magazin.eu/2022/01/30/khatano-v-okovech/